o firmie produkty zamówienie cennik download kontrahenci kontakt

Kotary / Parawany

Kotary ochronne typ: PK – łatwo przesuwne i niezwykle praktyczne kurtyny ochronne. Wykonywane z powlekanej gumy ołowiowej o równoważniku 0,5 mm Pb. W połączeniu z odpowiednią prowadnicą tworzą kompletny zestaw ochronny RTG.

Prowadnice:

  • Typ: PW (prowadnica do kotary sufitowej): wraz z kotarą ma zastosowanie przy zabezpieczaniu np.: okien zewnętrznych, drzwi, ścian. Konieczne pozostawienie odpowiedniego miejsca na możliwość przesuwania kotary.
  • Typ: PO (prowadnica do kotary obrotowej): instalowana do ściany na specjalnym wsporniku. Zawieszona kotara pozwala operatorowi na schowanie się podczas ekspozycji RTG.
  • Typ: PR (prowadnica do stołu operacyjnego): mocowana do szyny stołu operacyjnego za pomocą uniwersalnych uchwytów sprzętowych. Przeznaczona do ochrony dolnych partii ciała operatora znajdującego się w poblizu emitowanego promieniowania jonizującego. Prowadnica składa się z dwóch części - ochrony stałej oraz ruchomej - dzięki którym możemy ustawić odpowiedni kąt bariery.

Parawany ochronne – zabezpieczają przed promieniowaniem jonizującym. Wszystkie typy na systemie jezdnym, wykonane z powlekanej gumy ołowiowej o równoważniku 0,5 mm Pb z regulowaną wysokością.

Parawany dostępne są w wersji:

  • Typ: PJ (POJEDYNCZY): szerokość 70 cm lub 90 cm, wysokość 100 cm z możliwością regulacji.
  • Typ: PD (PODWÓJNY): szerokość 70 cm lub 90 cm, wysokość regulowana od 120 do 180 cm.
  • Typ: PV (VERTICAL): szerokość 70 cm, wysokość 75 cm, w postaci pasków o szerokości 15 cm zachodzących na siebie (min. 3 cm).

Ekrany mobilne - parawany ochronne AntiX

Seria parawanów ochronnych RTG wykonanych z płyty AntiX osadzonej w ramie z anodowanego aluminium. Mobilność parawanów zapewniają jedno stałe i dwa skrętne kółka termoplastyczne, przykręcone w dolnej części ekranu. Zastosowany 3-kołowy układ jezdny pozwala na ustawienie (wsunięcie) parawanu w wąskie przestrzenie (np. pomiędzy łóżka stojące w małej odległości). Dodatkowo zestawiając dwa parawany zachodzące na siebie, mamy możliwość zabezpieczenia większej strefy i pod dowolnym kątem. Ekran AntiX wykonany z płyty laminowanej w kolorze białym z wkładem ołowiu odpowiednio (0,5 mm, 1,0 mm, 2,0 mm).

Typy i wymiary ekranów mobilnych

Typ Szerokość Wysokość
Jednoskrzydłowy 80-100 175-195
105-150 175-195

Parawany ochronne AntiX mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest mobilne ograniczenie strefy zagrożonej promieniowaniem. Na potrzeby użytkownika mogą być wykonane z przeszkleniem z szyby ochronnej RTG.

 

Marcin Chytła
Chcesz dowiedzieć się więcej o prezentowanym produkcie?
» zadaj nam pytanie

 

Biuro Handlowo-Usługowe "BETA" s.c.
03-676 Warszawa, ul. Bukowiecka 25

© copyright BETAantiX 2007

designed by pixelmousse.com
"Zgodnie z RODO przechowujemy udostępnione przez Panstwa dane wyłącznie w celu realizacji usługi"